WC kecy

Autor: Michala Guľasová | 20.2.2017 o 14:38 | Karma článku: 2,45 | Prečítané:  555x

Wecko, wc, toaleta, trón, kadibúdka a mnoho ďalších pomenovaní dávame miestu, kde si chodíme, okrem iného, oddýchnuť a pokecať s kamoškou o témach, ktoré nechceme, aby vedeli naši kolegovia v open space. 

Kedy vyhľadať toto miesto? Tak napríklad  keď si chcete oddýchnuť od hlasnej hudby v bare, utiecť pred nudným partnerom na rande, či ujsť pred otravnými kolegami v práci, alebo si jednoducho potrebujete v tichu usporiadať myšlienky. A prečo nie? Kabínka wecka ponúka hneď niekoľko možností využitia. Najmä, ak ide o hermeticky uzavretý priestor, kde nemáte šancu popod predeľovaciu priečku podľa topánok uhádnuť, kto je vo vedľajšej búdke. Kde jediným prístupom kyslíka je malý ventilátor s otravným zvukom krútiacej sa vrtule. Takáto búdka má okrem tej základnej funkcie a vyššie spomenutých, môže byť využitá aj ako úkryt či relaxačná zóna. A pre niekoho ideálna odpočúvacia miestnosť.

Ako to funguje

V tichu si hrám na wecku na mobile sudoku (príklad využitia wc kabínky ako relaxačnej zóny), keď sa vedľa zavrie kolegyňa. Samozrejme, s telefónom pri uchu. V tej chvíli pre ňu akoby okolitý svet ani nebol, súdiac podľa jej správania. Ak budete ticho sedieť a načúvať, a budete sa tváriť, že vy tam ani nie ste, dozviete sa veľa informácií (o ich (ne)užitočnosti musíte rozhodnúť sami).   

Tak napríklad zistíte, že kamoška kamošky spolužiačky zo strednej školy, ktorá je zase tehotná, s iným mužom, uvažuje o tom, že si dá predĺžiť vlasy. To sa mi zíde, navrávam si. Rozhovor pokračuje: „Vieš, že Maja sa rozišla s Peťom, lebo ten bol na služobke a ožral sa v bare s kolegyňou?“ To som nevedela a ani som nemusela vedieť, pomyslím si, strata času. V kabínke z druhej strany sa zavrie kolegyňa z iného poschodia. Naťahujem uši a snažím sa pochopiť, prečo prišla na naše wecka. Počujem klopkanie opätkov, pravdepodobne sa snaží jednou rukou rozopnúť sukňu alebo si uchom pritláča mobil k ramenu, zatiaľ čo bojuje s opaskom. Čo tá tu robí? 

Po chvíľke pochopím. „Reňa sa vyspala s tým novým kolegom, no ako sa volá? Neviem si zapamätať jeho meno,“ sú jej prvé slová. Chvíľu je ticho. Asi robí to, pre čo na wecko prišla. Po piatich sekundách sa ozve hlasné: „Čoožeeee?? To nemyslíš vááážne??“ Skoro mi vypadol z ruky mobil, ako som sa zľakla. Stále som ticho a moju prítomnosť prezrádzajú iba zatvorené dvere kabínky. Novšia príchodzia po mojej pravej ruke za 2 minúty informovala svoju kamošku o tom, že sa v to ráno po žúrke prebudila v niekoho byte a že má totálne okno, netuší, čo sa včera vlastne stalo. Viem si predstaviť, ako ti teraz treští v hlave a pri pomyslení, že v práci musíš byť aspoň do 16., vôbec ti nezávidím, pomyslím si. Snažím sa sústrediť na rozohraté sudoku.

Kolegyňa z ľavej kabínky splachuje a odchádza. Začujem iba: „Dobre pán Treščák, hneď vám tie faktúry pošlem.“ Úžasné!! A máme víťaza v ankete Zamestnanec roka! Vysoké pracovné tempo nespomalí ani pri návšteve wc. Neviem, či by som chcela vedieť o tom, že osoba, s ktorou telefonujem, práve opúšťa priestor toaliet....

Do kabínky oproti ktosi rýchlo vbehne. Počuť iba buchnutie dverí a .... dávivý zvuk. To ma prinúti zavrieť nevyriešené sudoku a ujsť z miesta činu. Rovnako je na tom aj ohováračka z vedľajšej kabínky.

A ponaučenie?

Nikdy neriešte veci, o ktorých nechcete, aby vedeli iní, na wecku. Nie vždy ste tam totiž sami. Môže sa veľmi jednoducho stať, že to, čo malo ostať pred kolegami prísne utajené, sa po kancelárii roznesie skôr, ako vy zdvihnete zadok z vyhriatej záchodovej misy. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf UNB: Hnevá ma zlý prístup zdravotníkov k pacientom

Mnohé izby budú dvojlôžkové. So samostatným sociálnym zariadením a so sprchou, vraví šéf UNB.

ŠPECIÁLNE DOBRÉ RÁNO

Špeciálne Dobré ráno: Kto na Slovensku kradne európske peniaze

Z diskusie Za slušné eurofondy.


Už ste čítali?