Kamila má dovolenku?!

Autor: Michala Guľasová | 23.11.2016 o 16:21 | Karma článku: 4,87 | Prečítané:  874x

Cestou ku kolegyni som na poschodí pocítila akúsi ťaživú náladu. Vo vzduchu viselo zúfalstvo. „Kamila má dnes dovolenku!“

Znela zborová odpoveď na moju otázku, prečo je tu dnes taká divná nálada. Problém nebol v tom, že naša Kamila, hlavná recepčná (ktorá vie presne, kde sa čo nachádza, vždy vie, komu volať a má prehľad o tom, kto je v práci a kto ostal s chorým dieťaťom doma ..), mala DOVOLENKU. Problémy si ale dovolenky neberú, a tak sa ako naschvál pokazil kávovar. Všetci na poschodí, akokoľvek veľkí odborníci na programy excel, word, powerpoint, analytické programy, spanikárili.

 

Čo sa vlastne stalo?

Vezmime to pekne od začiatku. V inkriminované ráno toho dňa, keď na poschodí nastala katastrofa, bol v práci prvý Rasťo. Ten si blikajúci, o pomoc volajúci kávovar, vôbec nevšimol. Rasťo si každé ráno dopraje dve kávy doma (má 3-ročné dvojičky, ktoré vstávajú pred piatou).

Je 7:44. K svojmu stolu zasadá Tibor. Tento časový údaj si pamätám presne. Volal mi totiž z pevnej linky na mobil, či neviem, kde je jeho mobil, lebo si ho ASI včera zabudol v práci a nevie ho nikde nájsť. „No ja neviem, kde si si ho nechal!!“ Trčím v aute v zápche, zlomila som si necht a takmer som zrazila neosvetleného cyklistu! Predychávam. Takto predsa môj deň nemôže začať!

Keď som sa konečne do práce dovalila ja, bolo neskoro. Z kolegov závislých na káve sa stávali zombie. Bezduché telá so zahmleným pohľadom sa ako v nemom filme presúvali po poschodí z nohy na nohu. „Kávovar je pokazený,“ ozrejmil mi kolega, keď uvidel môj nechápavý výraz. „No super! A vieme, kde je problém?“ „Na displeji píše, že máme zavolať servis,“ bez záujmu odpovedá kolega (nie je totiž závislý od kofeínu). „A už tam niekto volal?“ nedám mu pokoj. „Ale veď Kamila má dovolenku!“ dochádza mu trpezlivosť. Pozriem sa na kávovar, ktorý zúfalo potrebuje cítiť dotyk servisáka. Na lepiacom štítku čítam strohé informácie: „V prípade poruchy volať servis: 02/7768759.“ Vyťukám číslo do mobilu a volám.

Na druhý deň svitla závislákom nádej. Prišiel muž zo servisu. Kolegyne, ktoré nedodali telu dennú dávku kofeínu, si cudzieho muža v kuchynke ani nevšimli (a to aj napriek tomu, že mal neuveriteľne sexi hlas, nehovoriac o tých širokých ramenách...). Servisákovi trvalo takmer dve hodiny, kým kávovar opravil. „Kedy ste naposledy menili filter? Ako často ho čistíte? Niekto manuálne prestavoval množstvo vody na veľkosti kávy?“ Veľmi ťažké otázky. Zombíci absolútne ani len netušili, že kávovar niekto čistí (mnohí boli prekvapení, keď sa dozvedeli, že voda sa do nádržky neplní sama). A moja odpoveď? „Nooo, na to vám neviem odpovedať. To bude vedieť iba Kamila.“

Pochopil, že Kamila je u nás niekto ako Google. Vie všetko! O všetkom a všetkých. Má totiž taký dar - dokáže vyriešiť každý problém s ľahkosťou, zatiaľ čo v jednej ruke drží mobil, druhou si zapisuje úlohy od šéfa a ešte dokáže registrovať vašu požiadavku, sťažnosť, problém, prosbu o pomoc...

Kamila je nenahraditeľná. U nás na poschodí určite. Chcem byť ako Kamila. Keď odídem, iným sa zrúti celý svet. Doslova. Ale hlavne si prajem, aby tu už Kamila bola.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Most nepodporí návrh Smeru o odchodoch do dôchodku

Smer sa pri návrhu zákona o budúcich dôchodkoch obráti na opozíciu.

DOMOV

Žiadnu krízu necítim. Čo hovoria v koalícii na rozhodnutie Mosta

Bugár nebude rokovania s opozíciou považovať za porušenie zmluvy.

DOMOV

Meno Kaliňákovej asistentky sa objavuje pri kauzách

Priezvisko Zuzany Pisoňovej sa viackrát objavuje v kruhu kamarátov exministra.


Už ste čítali?